Salmu māja Skujenē

Home / Salmu mājas / Salmu māja Skujenē

Šodien biju aizbraucis pie sava laba paziņas Andra uz Skujenes apkārtni, kur top vēl viena salmu māja. Diemžēl, kaut kāda prāta apmulsuma dēļ, nepaņēmu fotoaparātu, un lai gan jau vairākkārt bildēm priekš bloga lietoju telefona kameru, tomēr mikseris un ķieģelis ir kaut kas viens un māja kaut kas cits. Tādēļ pagaidām nevaru pievienot bildes par šo māju. Man gan sarunāts, ka Andris atsūtīs bildes un tad, protams, tās publicēšu šeit, lai varat apskatīt. -Būve ir apmēram 10 x 10 m liela ar izbūvētu mansardu.
-Koka karkasa ar salmu ķīpu siltumizolāciju pirmajam stāvam.
-Pagaidām plānojas, ka mansarda situmizolēšanai netiks izmantoti salmi, bet gan ekovate vai, ja izdosies, aitas vilna.
-Jumts ir lubiņu jeb skaidu (īsti neesmu vēl sapratis vai tas ir tas pats vai atšķirīgi materiāli).
-Māls vietējais no zemes rakts, pie kam pavisam feins. Nav gan ļoti lipīgs, tomēr ir pietiekami stiprs un pie kam bez nevēlamiem piemaisījumiem (akmentiņi un akmeņi). Apstrādei padodas labi un maisījumos nerada pārsteigumus.
-Andris nolēma eksperimentēt un veldzēt Saulkalnes S dolomīta kaļķi. Veldzēšana tika sākta jau pagājušajā gadā, tā kā ilgums varētu būt pietiekams. Pamēģinājām sajaukt apmetumu. Sliktā ziņa ir tā, ka kādā posmā kaļķis laikam ir pažuvis (nav bijis pietiekami daudz ūdens) un līdz ar to ir krikumi, kas apgrūtina darbu. Pagaidām arī nav skaidrs, ko darīt lai tiktu no viņiem vaļā. Ja kādam ir ieteikumi, laipni lūgti komentēt.
-Salmi salikti par 95%. Vietām jāsaliek augšējā rinda, kas protams ir viena no sarežģītākajām.
-Salmi tika presēti pie manis :), līdz ar to ķīpas ir tādas pašās kā man un, manuprāt, tas ir tāds puslīdz pieklājīgs materiāls. Pie iespējas sekošu līdz mājas tapšanā un aprakstīšu šeit