Mēs

Home / Mēs

“Salmu māja” ir biedrība, kuras galvenais mērķis ir sabiedrības izglītošana dabai draudzīgu un efektīvu materiālu izmantošanā celtniecības vajadzībām. Par biedrības biedru var kļūt jebkurš šajā jomā darboties gribošs cilvēks, kas saredz savu pienesumu biedrības un tās mērķu labā. Ja vēlies kļūt par biedrības biedru, esi laipni aicināts sazināties e-pastā pievienojot savu motivācijas vēstuli, vai sazinoties personīgi piemēram caur telefonu, vai vislabāk klātienē.

Šobrīd biedrība sastāv no šiem cilvēkiem:

Es

Aleksandrs Ļubinskis

Saistība ar salmu mājām un būvniecību radās pavisam nejauši. Man radās nepieciešamība būvēt ģimenes māju. Šī tehnoloģija mani aizrāva, tādēļ tā kļuvusi arī par nodarbošanos, dzīvesveidu, darbu, pārliecību …

Mani nepamet lieliskā sajūta, kad apzinos, ka izmantojot dabai draudzīgus materiālus, iespējams iegūt kvalitatīvu, mūsdienām atbilstošu un energoefektīvu būvi, celtniecības procesu baudīt, nevis mēģināt pievarēt, un māju izmantot, nevis rēķināt, kad nepieciešams remonts.

Šī pieredze un paveiktais mani noveduši līdz pārliecībai un patīkamam izaicinājumam lielu daļu būvē patērējamo preču, ierīču un citu vajadzību izgatavot pašam savām rokām, ieguldot tajā savu sirdi un mīlestību. Šāda rīcība dod nesalīdzināmi lielāku gandarījumu un pievienoto vērtību visā izmantošanas laikā.

Jānis Saulītis

Jānis Saulītis

Dažādos dzīves ceļus ejot, esmu nonācis būvniecībā, kur strādāju ar dažādiem siltumizolācijas materiāliem. Strādājot siltināšanas jomā esmu ieguvis vairākas sev svarīgas atziņas. Sintētiskās un minerālvates es saviem draugiem neieteiktu izmantot savas mājas siltināšanai, tātad atliek dabīgie materiāli – ekovate, kaņepju šķiedra, aitu vilna, salmi. Ekovate ir ļoti laba pārsegumiem, starpstāviem un jumta slīpnēm, taču vertikālajās konstrukcijās iestrādāt ekovati tā, lai pēc laika tā nenosēžas ir grūti, lai neteiktu ka neiespējami. Kaut kāds nosēdums agrāk vai vēlāk būs.

Un te īstā vieta ir presētiem salmu paneļiem, jo siltumtehniskās īpašības salmiem neatpaliek no ekovates, bet presēšanas blīvums nodrošina noturību pret siltinājuma nosēšanos konstrukcijā un izmaksas ir ļoti draudzīgas mūsu pirktspējai.

Tāpēc esmu gatavs piedāvāt savu pieredzi un zināšanas salmu izmantošanai būvniecībā, kas pasaulē  nav ne jaunums, ne retums.

 

 

Liene

Liene Ļubinska

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

code