Jumta atlikumu lampas

Home / Aprīkojums / Jumta atlikumu lampas

Reiz mēs sapratām, ka lustras vai jeb kas cits kas karājas un dod gaismu mūsu mājā nederēs. Iespējams, tādēļ, ka griestu augstums ir 2m 45cm. Tad vēl man vienmēr ir licies, ka tikai sienu apgaismojums ir nepietiekams. Droši vien aizspriedums, un tomēr…

Tad mēs bijām kādā veikalā kur likās, ka atradām tiešām labas un piemērotas lampas – kantainas, iebūvējamas griestos, ar matētu stiklu, tomēr cena neadekvāta tik vienkāršam izstrādājumam. Nodomāju, ka ko tādu taču vajag varēt izgatavot pašam. Protams, izgatavot var, tomēr par “īzī, čīzī” pasākumu to nosaukt nevar.

Pamats tika izgatavots viegli un ātri. Tur galu galā nekā sarežģīta nav. Ja paskatīsies zemāk pamanīsi, ka tā ir vienkārša metāla kastīte ar robu un stiprinājumu patronai. Man šķiet katram puisim ko tādu iemāca darbmācībā pamatskolā. Veiksmīgi, ka kā reiz pāri bija palikuši piemēroti jumta skārda atgriezumi, kas te ieguva pilnīgi jaunu vērtību. Tad sākās pārdomas par rāmīti. Es mēģināju un locīju, bet finālā nekas prātīgs nesanāca, pie kam gribējās tādu slaidu un precīzu stūra salaidumu 45 grādos. Iedomājos aizskriet līdz skārdnieka darbnīcai. Parunājām, un vienojāmies… Vīri bija gatavi to paveikt par pavisam nelielu samaksu, pie kam viņi ne vien izgatavoja profilu, bet to arī sagrieza vajadzīgajā leņķī un salodēja. Tas viss par 3Ls gabalā. Tas gan bija kādu laiciņu atpakaļ, un tomēr… Vēl zināmu laiku paņēma rāmīša stiprinājuma štukošana, jo nu ne par ko negribējās likt skrūves kuru galvas tā vai citādi būtu redzamas. Tomēr beigās risinājums atradās. Rāmītī robiņi, bet kastītei atsperīgas mēlītes, kas robiņā iespiežas un ārā nāk ne tik viegli.

Atlika iegādāt “patronas”, spuldzītes, stikliņu un lampas gatavas. Tagad liekas, ka diezgan liela noņemšanās, tomēr kaut kā laika gaitā tas izlīdzinājies un galu galā runa jau ir nevis par vienu, divām bet gan 12 tādām lampām. Tagad paskatos un liekās feini, ka viss tā izdevās. Kaļu plānu par stāvlampu.

img_4084.jpgimg_4085.jpgimg_4087.jpgimg_4088.jpgimg_4089.jpgimg_4090.jpgimg_4093.jpgimg_4094.jpg