Plaukti ne-sienām

Home / Aprīkojums / Plaukti ne-sienām

Ja tā padomā, savā mājā  diezgan daudz esmu izmantojis Zinta idejas. Paldies viņam par to!

Tad nu padalīšos ar vēl vienu. Plaukti…

Salmu mājā nereti sienas ir “pumpainas”. Tādā izpratnē, ka tās nelīdzinās reģipša konstrukcijām un taisnām plaknēm. Līdz ar to plauktu stiprināšana pie sienām nav diez cik laba versija. Tad vai nu paliek šķirbas, vai tie plaukti katrs dikti individuāli jāpiezāģē, vai visbeidzot jau sākumā jābūvē reģipša taisnuma sienas. Pretstatā tam visam var izmantot Zinta versiju par plauktiem. Galvenā šo plauktu ideja ir izmantot principu, ka plaukts stiepjas no grīdas līdz griestiem un tiek starp tiem iespīlēts. Faktiski plaukts pat nesaskaras ar sienu un var būt kā telpu sadalošs elements. Plauktu veido kaut kas līdzīgs kopnei vai trepēm ar skrūvējamu atspiedēju galā. Strarp vairākiem šādiem elementiem izvieto plauktus “pēc garšas” -var finiera, var skaiduplates, var arī vecā šķūnīša dēļus.

Mēs kopnes/plauktu kājas gatavojām īpaši. Īpašs nebija materiāls, bet gan savienojumi. Tika izmantotas nagluplates – tāds dzelzītis ar izcirstiem spicumiem. Jauks savienojums, bet tā iespiešanai īsti neder āmurs. Ar āmuru tās dikti sadauza un tad tas elements tāds apdauzīts arī izskatās. Var protams pasūtīt kādā uzņēmumā kas gatavo kopnes, tomēr tas varētu nesanākt lēti. Nolēmu ka vajadzētu katkā iespiest plates ar rāmja un domkrata palīdzību, tomēr jau domājot konstrukciju spiedei grūtības radīja detaļas platums un naguplates, kas iespiežamas sānos.

Kā par laimi mamma iedomājās par hidraulisko malkas skaldāmo. Šis aparāts paveica uzdevumu teicami un visas plauktu kājas tika saspiestas kopumā dažās stundās. Darījām to divātā un ja vien būtu izgatavojis arī steķīšus kur kājas atstutēt spiešanas laikā, to varētu darīt viens pats. Sanāca smuki, iepresējās bez liekiem iespiedumiem, un gāja veikli. Princips tika izmantots sekojošs: sazāģētas nepieciešamās detaļas; ar līmspīlēm sastiprināta kāja, ar gumijas āmuru pavisam nedaudz iefiksētas kokā vienas puses nagluplates; kāja apgriezta otrādi un ar papīra līmlentu piefiksētas otras puses nagluplates; tad uzmanīgi nes uz presi un savienojumus saspiež. Lieta darīta!

Te bildes no procesa, bildes no Zinta paraugiem, no kuriem iespaidojos, un gatavie plaukti.

Varbūt noder arī Jums!

IMG_6890.JPGIMG_6893.JPGIMG_1736.JPGIMG_1740.JPGIMG_1742.JPGIMG_1744.JPGIMG_1746.JPGIMG_1747.JPGIMG_1750.JPGIMG_1752.JPGIMG_1755.JPGIMG_1760.JPGIMG_1761.JPGIMG_1764.JPGimg_3859.jpgIMG_1443.JPGIMG_1444.JPG