Plēsta papīra griesti

Home / Materiāli / Plēsta papīra griesti

Sākumā jāstāsta, kādēļ tika uzsākti meklējumi pēc risinājuma šajā virzienā. Griestus veido skaiduplāksnes un tām papildus likt kādu riģipsi negribējās, gan tādēļ, ka tas būtu darbietilpīgi, gan tādēļ, ka tam nebūtu nekādas lielās jēgas. Respektīvi problēma – šūves, nav atrisināta. Ir tik un tā jāšpaktelē, vienīgais labums no riģipša ir tas, ka sānu sadurē tam ir paredzēta vieta šuves špaktelēšanai, kas nav skaiduplātnei. Līdz art to, lai panāktu vienlaidu gludu virsmu, skaiduplātne ir jāšpaktelē pilnībā, bet riģipsis ir jāskruvē. Tā kā gribās darīt maz, bet rezultātu labu, nākas veltīt zināmu laiku ideju meklēšanai. Te jāsaka paldies Zintim par lielisku ideju. Tās būtība ir – noklāt griestus ar neregulāri plēsta, bieza papīra gabaliem. Izmatojot šādu ideju var panākt mērķi. Iegūt virsmu, kura nav jāšpaktelē. Tā gan vairs nebūs vienlaidu gluda, tomēr neregulārās plēsuma līnijas dos papildu vizuālu efektu. Šī ideja šodien tika pārvērsta eksperimentā. Kopumā vērtējot ātrums liekas daudzsološs. Kas nozīmē – ievērojami ātrāk kā špaktelēt un slīpēt kaut vai tikai šuves. Izmantotie materiāli šajā reizē ir būvkartons rullī un klīsteris, ko gatavojam paši. Principā būvkartons gan nav dārgs, tomēr, lai šo risinājumu padarītu vēl lētāku, ir jāatrod ieguves avots pabiezam papīram vai kartonam. Visdrīzāk tas varētu būt kāds izmantots iepakojuma materiāls. Ja tādu atrodat, tad tas ir vēl lētāk. Griestu platība, kas tiks nolīmēta, ir 75m2, līdz ar to par reāli izmantoto materiāla daudzumu varēšu pastāstīt pēc darba veikšanas. Runājot par procesu, jāatzīst, ka pie griestiem klāt līp brīnišķīgi un darbs sokas veikli. Nav nekādu taisno līniju un stiķēšanas, nav zīmējuma un raksta, kas jāsariktē. Man patīk. Vēlāk paredzēts iegūto virsmu krāsosim ar kazeīna krāsu.

Te pa kādai bildei…

Tiklīdz būs noklāts kāds lielāks gabals griestu, ielikšu arī bildi no tā.

2 Comments

  • Zintis MS

    Te droši vien var pieminēt, ka gala produkta estētika lielā mērā ir atkarīga no plēsēja un līmētāja dvēseles stāvokļa, ko procesā var koriģēt ar atbilstošu viskija daudzumu. Iespējams, tas būtu arī nepieciešams, lai darbu pārāk nesasteigtu, bet, diemžēl, varētu sastādīt galveno griestu apdares izmaksu pozīciju.br /Tad vēl – domājot par kopējo mitrumu telpā – apmetuma darbi, varbūt, ir jāpabeidz pirms līmēšanas – bet ko nu vairs ko – gaidīsim ziņojumu par žūšanas procesu.

  • Guna Zommere

    Nenoliegšu, ka aizņēmos ideju un šādu plēsta papīra risinājumu pielietoju sienas tapešu vietā virtuvē – savā eksperimentu dzīvoklī. Šobrīd esmu uz pārdomu ceļa – vai tagad krāsot ar sienas krāsu pāri vai atstāt nekrāsotu… Šī brīža dvēsles stāvoklis mudina nekrāsot, jo nojaušu, ka tādā veidā pazaudēšu lielisko faktūru un toni – silts kartona tonītis kombinācijā ar olīvzaļu raupju ģipša sienu izskatās patīkami un mājīgi. Bez tam – atklāju ka miltu klīsteris ir arī lieliska grunts gadījumā, ja ir vēlēšanās kādā brīdī to papīru nokāsot! Paldies par iedvesmu!

Comments are closed.