Ķieģelīši

Home / Materiāli / Ķieģelīši

Kad tika pārstrādāts māls apmetumam (sašķidrināts un liets caur sietu lai varētu atbrīvoties no akmentiņiem), tad īsti nebija skaidrs, kur likt pārpalikumus – akmentiņus ar māla gabaliņiem, kas nepaspēj izšķīst maisīšanas laikā. Jau kādu laiku domāju, ka tas ir labs materiāls kaut kam, tikai nevarēju izdomāt kam. Bija doma par to, ka kaut kur,izlīdzināts un sablietēts, tas var kalpot par melno grīdu, bet nekur tā kā nevajadzēja. Tagad ir rasts atrisinājums….Otrajā stāvā man vēl nav nevienas starpsienas un pieredze pirmajā stāva liecina, ka vajag pa kādai masīvai starpsienai, kas veido temperatūras akumulāciju. Vienu brīdi lauzīju galvu, ko tur likt? Tad iedomājos par manu atlikumu kaudzi un sapratu, ka tas ir īstais, vajag tikai saformēt ķieģelīšos. Sākumā gan veicu eksperimentus, lai noteiktu cik labi tas žūst un vai tai masai nevajag kaut ko klāt. Izrādījās, ka tādās dienās kā patreiz (karstās), ķieģelīši žūst apmēram 3 dienas. Tāpat tika noskaidrots, ka masa bez nekā ir par treknu un plaisā un 50/50 ar granti ir pārāk drupana.

Tad nu veicām pirmo liel-apjoma pasākumu. 4 stundas deva 46 ķieģelīšus strādājot divatā. Pie kam ķieģelītis diezgan paliels 15 cm plats, 10 augsts un 30 garš. No kaudzes tiek ņemti atlikumi  un sasmalcināti ar lāpstu, sabērti “laika” mašīnā, piebērta grants (puse no atlikumu daudzuma maisījumā) un pievienots ūdens līdz sasniedz slapjas zemes konsistenci. Tad ber formā, nostampā un noņem formu. Gatavs!

Domāju, jāpamēģina versija ar slapjāku maisījumu. Varbūt mazāk jāblietē.

Tā tas notika…

One Comment

  • Kristīne

    Laba lieta, šos var tik daudzveidīgi izmanot! Man jo īpaši patīk tās pēdējās bildes – dvesmo tāda varenība kā no piramīdu celtniecības laukuma…

Comments are closed.