Salmu vasarnīca-ziemnīca

Home / Konstrukcija / Salmu vasarnīca-ziemnīca

Nē … Vēl nav gatava. Nav pat sākta, bet meklējumi pēc laba konstrukcijas risinājuma un kāda cilvēka interese, un potenciāla sadarbība mani gadu garā domu virpulī aizvedusi līdz kaut kādam skiču projektam vasarnīcai – ziemnīcai.

kopskats.png

Mans nosaukums ziemnīca labāk atspoguļo šīs potenciālās būves primāro mērķi. Tā paredzēta kā māja, kura atrodas nomaļa meža malā, un to izmanto slēpotāji tūristi. Ne tie, kas laiž ar slalomenēm un pat ne tie, kas dodas ceļā ar Skating RACE smalkām distaņču slēpēm un vēl smalkākiem zābakiem, bet gan tiem, kas slēpo ar karti un dara to pa pilnīgi svaigu sniedziņu, kur vēl neviens nav braucis, un dodas šādā slēpju pārgājienā uz ilgāku laiku – piemēram, 2 vai 3 dienām. Šobrīd paredzētajā reģionā to nevar paveikt, jo ir sarežģījumi ar naktsmītnēm. Šos sarežģījumus tad arī ir doma novērst. Un galu galā, ja jau to būvi, kurā kāds “ieskrien” uz brīdi vasarā sauc par vasarnīcu, tad augšminētā gadījumā ziemnīca ir labākais, kas man nāk prātā.

Galvenā ideja ir balstīta uz vienotu kopņu izmantošanu, kas veido gan grīdas, gan sienu, gan arī jumta konstrukcijas veidošanu.  Tādejādi pastāvētu divi varianti. Kopni izgatavot uz vietas būvlaukumā, vai pa daļām pasūtīt un tikai savienot būvlaukumā. Šķiet piemērotāks varētu būt pirmais variants, vienīgi jāpārdomā ērtu un kvalitatīvu nagluplašu iestrādi.

kopnes.png

Ziemnīcā paredzēts virtuves stūris un ēdamgalds, lai slēpotāji piekusuši vakarā var iestiprināties, kā arī visi, pie galda ērti sēžot, patērzēt. Kopumā vieta paredzēta sešiem slēpotājiem, tomēr, liekas, ārkārtas situācijā varētu izvietoties vēl vismaz divi, guļot uz grīdas. Citi varētu ērti izstiepties trijās divstāvu gultās. Mājeli viegli varētu uzkurināt ar kamīnkrāsniņu, un būtiski ir būvē panākt iespējami plānu iekšējo apmetuma kārtu, lai termomasa būtu iespējami neliela. Pretējā gadījumā iemītnieki visu nakti dabūs kurināt, lai uzsildītu sienas un tad, kad tās būs sasilušas, būs jau jādodas prom. Vēl mājā paredzēta sausā kompostējošā tualete. Protams, kaut kā ūdeni un elektrību tai būvē  vajadzētu, tomēr tās mērķis – būt par ziemnīcu, šo jautājumu risināšanu vieglāku nepadara. Elektrība ir mulsinoša tik tādēļ, jebkurš smalkais elektrības iegūšanas “aņķins” (vēja ģenerators vai saules panelis) visdrīzāk ātri pazustu un radītu tikai papildkreņķus. Nez … padomās… Ar ūdeni ir citādāk. Gribētos, ka tas tualetē tek un virtuvē ar, bet ja mājā neviens neuzrodas 2 – 3 nedēļas un ārā -25 grādi? Tad derētu kaut kāds risinājums, kur ūdeni sapumpē un, kad dodas prom, tad izlaiž, bet ja aizmirst? Varbūt labāk vienkārši atnest ar spaini no akas. Bet elektrība tomēr paliek aktuāls jautājums…

pllaanojums.png Lietpratēji pamanīs, ka zīmēšanai izmantoju Google SketchUP un man gribas teikt, ka esmu izmantojis dažādas rasēšanas programmas, bet otru tik intuitīvu un salīdzinoši ērtu atrast grūti. Ar to niekojos jau kādu laiku, bet šoreiz ar drauga Ģirta palīdzību pamēģinājām arī nelielu animāciju. Paldies Ģirtam, bija interesanti!

Zemāk vēl pa kādai bildei un minētā animācija… Cerēsim, ka kādreiz realizēsies.

apmetums_ieksh.pngdeelju_fas.pngdeelju_fas_2.pngizmeers.pngjumts.pngkopnes.pngkopskats.pnglatojums.pngpamati.pngpllaanojums.pngpllaanojums_2.pngsalmi_griidaa.pngsalmi_paarsedzee.pngsalmi_sienaas.pngsalmi_sienaas_2.pngskurstens.pngstarpsienas.png

One Comment

Comments are closed.